24.03.2016, 22:45
Фото: belta.by
Лісгоспи активно використовують території, які постраждали від аварії на ЧАЕС, для заготівлі лісоматеріалів та розширення лісопосадок.
Про це повідомив 24 березня на прес-конференції в Мінську заступник міністра лісового господарства Олександр Кулик.
«Робота на цих територіях і не зупинялася, питання лише в тому, наскільки довго там може знаходитися людина», — сказав він, відповідаючи на питання БелаПАН.
За словами фахівця, в чорнобильській зоні працюють Вєтківський, Наровлянский і Хойникский спецлесхозы; приділяється увага їх технічного переозброєння.
«Також на цих територіях заготовлюється деревина. Кількість деревини, яку за радіологічними міркувань не можна використовувати для опалення або будівництва, дуже несуттєве — менше 5%. Вона утилізується на місці», — повідомив заступник міністра.
Він звернув увагу, що на забруднених землях вирощується більше лісу, так як для додаткових лісопосадок використовуються вийшли з сільгоспкористування землі.
Як раніше повідомлялося, з 2 по 9 квітня в республіці пройде традиційна благодійна акція «Тиждень лісу — 2016». В цьому році вона приурочена до 30-річчя з дня аварії на Чорнобильській АЕС.
Як зазначив заступник міністра, судячи з надісланими заявками, у заходах Тижня лісу візьмуть участь близько 80 тисяч чоловік. «Ми очікуємо, що ця акція стане наймасовішою з 2007 року», — сказав Кулик.
Лісгоспи підготували для учасників Тижня лісу понад 800 об'єктів, на яких добровольцям нададуть можливість посадити дерева, впорядкувати територію, привести в порядок місця відпочинку в лісі, створити пам'ятні алеї або сквери.
Чиновник закликав приєднатися до посадки дерев та прибирання лісових територій всіх громадян країни. За його словами, вся необхідна інформація про акцію розміщена на сайті Мінлісгоспу.
https://www.charter97.org/ru/news/2016/3/24/196540/
0 коммент.:
Дописати коментар