Інвестиційна непривабливість, браконьєрські вирубки, занепад лісгоспів і втрата якості української деревини – такі головні загрози від мораторію на вивіз лісу-кругляку визначили учасники круглого столу Експорт лісу: у пошуках компромісу, який відбувся 11 листопада 2016 року.

– Якщо в нас не буде можливості збувати цю деревину на внутрішньому ринку чи на експорт, це може призвести до зупинки деяких лісогосподарських заходів. А це, в свою чергу, в далекій перспективі викличе погіршення якісного складу лісу, – вважає начальник Управління використання лісових ресурсів та науки Держлісагентства Руслан Крикун.
Втратили підприємства і від різниці цін на деревину на внутрішньому та зовнішньому ринках – близько 300 млн грн. А після запровадження заборони експорту сосни втрати потрояться.
– Ми прогнозуємо, що від реалізації деревини виключно на внутрішній ринок ми недоотримаємо близько мільярда гривень, – зазначив Руслан Крикун.
Читайте: Масова вирубка українського лісу: контрабандний трафік до РумуніїІноземні учасники круглого столу акцентували на загрозі Україні втратити лінію макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро, якщо мораторій не буде скасований. Тому європейці очікують дій щодо викорінення нелегальної заготівлі лісу та усунення перешкод вільній торгівлі.
Видання також зазначає, що урядовцям, народним депутатам і всім зацікавленим сторонам слід нагально проаналізувати наслідки дії закону про мораторі1 вивозу лісу-кругляку й ухвалити до 1 січня 2017 року альтернативне рішення, яке включало б системи обліку, торгівлі та контролю за лісом та рівні та зрозумілі правила гри на ринку деревини.– Обмеження впливають і на торгівлю, і на належний розподіл ресурсів у національній економіці, і на обмеження конкуренції. Зрештою, конкретно в українському випадку, мораторій призвів до розквіту контрабанди. Відкриті ринки та прозорі процедури – це найкращий засіб проти нелегальних дій, – заявив Міхаель Хармс, директор німецького Комітету зі східноєвропейських економічних відносин.
Як повідомлялося, експортна заборона вивозити лісу-кругляк, окрім сосни, набула чинності з 1 листопада 2015 року. Закон, ухвалений Верховною Радою у квітні 2015-го, також поширює мораторій на експорт сосни з 1 січня 2017 року.
Опубліковано Листопад, 16 в 10:50
http://fakty.ictv.ua/ua/ukraine/20161116-cherez-moratorij-na-kruglyak-lisivnyky-vymusheno-obmezhat-doglyad-za-lisamy/
0 коммент.:
Дописати коментар