Компанія Google розповіла про оновлення режиму Timelapse в сервісі Google Earth. Він пов'язаний з додаванням в базу даних петабайт якісних знімків поверхні нашої планети за чотирирічний період, отриманих з двох нових супутників - Landsat 8 і Sentinel-2. Тепер в базі є деталізовані знімки за період з 1984 року по 2016 рік, тобто можна побачити, як змінювалася наша планета протягом останніх 32 років. Причому можна оцінити не тільки шалені темпи урбанізації та розширення міст, а й глобальні зміни клімату.
Одночасно команда, що займається розвитком сервісу Google Earth, опублікувала кілька захоплюючих відео в стилі time-lapse на YouTube, на яких можна спостерігати зростання міст, танення льодовиків, висихання морів і багато іншого. Таким чином, завдяки більш якісним знімкам з нових супутників вплив викидів вуглекислого газу та інших техногенних факторів на льодовики, рівень моря і лісовий покрив стає ще більш очевидним.
http://itc.ua/news/obnovlennyiy-timelapse-servisa-google-earth-demonstriruet-kak-menyalas-zemlya-v-poslednie-30-let/http://time.com/timelapse2016/
https://earthengine.google.com/timelapse/
Посилання на мапу
https://earthengine.google.com/timelapse/#v=48.50805,22.54896,9.244,latLng&t=2.81
Компанія Google показала, як змінилася планета за 32 роки
«Timelapse - це глобальне відео, яке можна масштабувати. Воно було створене з 33 фрагментів, які фіксувалися щороку. Кожна частина відео записувалася в інтерактивному режимі за технологією, розробленою Carnegie Mellon University, яка дозволяє створювати панорамні таймлапс-відео з можливістю змінювати їх масштаб», - пояснює свій задум Google.
На сайті окремо виділені 8 регіонів, що викликають побоювання екологів, серед них - висихання Аральського моря, танення льодовиків Аляски, поступове зникнення амазонських лісів.
Google почала роботу над проектом в 2009 році, компанія обробила близько двох мільйонів фотографій, аби запустити Timelapse в 2013 році. В підсумку за весь час роботи Timelapse через проект пройшли п'ять мільйонів знімків.
Як писав MediaSapiens, команда Google працювала над Timelapse з 2009 року у партнерстві з Геологічним управлінням США (U.S. Geological Survey, USGS), NASA, журналом TIME і Університетом Карнегі-Меллон (Carnegie Mellon University).
Також компанія нещодавно випустила оновлення до функціоналу сервісу Google Maps. Тепер за допомогою пошуку Google можна буде бачити, скільки людей знаходиться в тому чи іншому закладі, наприклад барі чи ресторані, в режимі realtime.
0 коммент.:
Дописати коментар