18 листопада 2016

Андрій Курінський: і лісівники, і деревообробники несуть відповідальність за долю лісу

В ході чергової зустріч за «круглим» столом, яка відбулася в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, лісівники та деревообробники обговорити всі аспекти реалізації лісопродукції після заборони експорту круглого лісу.

Як відомо, з 1 січня наступного року вітчизняні державні лісогосподарські підприємства працюватимуть в умовах мораторію на експорт необробленої деревини, якщо Верховна Рада не змінить свого рішення щодо його запровадження .

На сьогодні лісгоспи Житомирщини відправляють за кордон 25-30% заготовленої деревини, проте в грошовому еквіваленті від експортної реалізації підприємства отримують від 50 до 80% надходжень. Враховуючи ще й те, що зарубіжний споживач розраховується за придбану продукцію вчасно, а то й робить передоплату, натомість вітчизняний хоче спочатку взяти сировину, переробити її, продати, а лиш потім розрахуватися з продавцем, (а може, придбавши деревину на аукціоні, потім взагалі не викупити її), то державні лісогосподарські підприємства можуть стикнутися з певними фінансовими труднощами.

Обговорювати всі проблемні питання, виробляти спільну позицію, ініціювати законодавчі зміни, аби створити на ринку деревини прозорі правила, запропонував учасникам заходу начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.

В очікуванні запровадження мораторію деякі переробники сподіваються, що можуть знизити вартість деревини до «потрібного їм рівня».

« На це розраховувати не слід, - зауважує Андрій Курінський, - як не варто забувати про те, що і лісівники, і переробники однаковою мірою несуть відповідальність за розвиток лісового господарства. Лісгоспи не отримують жодної копійки державного фінансування, отож кошти на відтворення лісу, його охорону та догляд мають заробити. Не буде ритмічної роботи лісових господарств – стануть перед труднощами і переробники. Тільки разом ми зможемо виробити методи і способи торгівлі, за яких би комфортно працювалося усім».

«Не матимемо ми можливості давати сировину в борг, - в один голос кажуть лісівники, - адже і податки державі, і зарплату працівникам маємо платити вчасно. Всі мусимо бути зацікавлені, щоб лісове господарство працювало стабільно – від цього виграємо всі.»

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

http://ruporzt.com.ua/vlada/89739-andry-kurnskiy-lsvniki-derevoobrobniki-nesut-vdpovdalnst-za-dolyu-lsu.html

17.11 15:26

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар