Прокурор Гаврилюк: «Ліс, земля та «велика риба» - наші пріоритети саме такі, як визначив Луценко»
10 листопада 2016 15:50
Почав правоохоронець , як годиться, із реформ у самій структурі.
«Ми почали з певних кадрових перестановок і призначень. Призначені два нові заступники, котрі не працювали в прокуратурі області і один колишній начальник відділу, реорганізовано два управління. Буде продовжено реорганізацію апарату прокуратури області. триває конкурс на керівників місцевих прокуратур – одного керівника (Берегівської) і вісім посад у місцевих прокуратур. Вважаємо, що буде добре, якщо прийдуть люди не з системи і влиють нову кров».
Акценти ж у роботі – саме такі, які ставив Луценко під час призначення нового прокурора Закарпаття. А саме – лісова тематика, земельні відносини, протидія корупції та передовсім – «риболовля». Мова про знамениту «велику рибу», під якою мається на увазі зловити на протизаконних діях не виконавців, а організаторів корупційних діянь.
«Лісова тематика – тут ми зробили найбільше. Почали з того, що провели координаційну нараду, створили постійну діючу робочу групу з представників правоохоронних і контролюючих органів», - каже прокурор Закарпатської області Володимир Гаврилюк. «От на чому зосередили увагу: незаконні вирубки лісу, виявлення порушень, які здійснюють працівники лісового господарства». Половина всіх рубок, які здійснюються – санітарні, і це викликає питання, - акцентує прокурор.
Він інформує: порушено кримінальні справи у Бичківському лісгоспі – мова про збитки на суму близько трьох млн. грн.. Має бути проведена експертиза й відтак вже чекати на висновок і санкції.
Увага і такій темі, як незаконна діяльність з обробки деревини – незаконні пилорами. «Були обшуки, за виявленими документами проводилися перевірки», - повідомляє прокурор.
Щодо експорту лісодеревини розпочато два кримінальні провадження і відбулося одне оголошення підозри. Так, це по Великоберезнянськом лісгоспу – біля ДЛГ працює ряд фізичних осіб-підприємців, через яких купують деревину для рубок. До суду ж пішла справа, в якій під незаконно вирубану деревину купляли документи.
«Розслідується ряд проваджень , тривають негласні розшукові дії і, сподіваємося, що все буде доведено до кінця», - говорить Володимир Гаврилюк.
Один з пріоритетів, каже, і справи земельні, точніше - протидія незаконним оборудкам.
Увагу прокурорів викликає і діяльність мисливських господарств, а саме використання ними земель лісового фонду. Загалом же ідеться про урочище Драгобрат та інші. Взяли в роботу і справи виділення земель в Мукачівському районі у Лісарні. «Сьогодні заявлено позовів 11 мільйонів гривень щодо землі. Повернуто у власність держави 22 гектари».
За напрямом дотримання закону при наданні комунальних послуг теж виявили цікаві факти. Ідеться про вивезення твердих побутових відходів: з’ясовано, що двома міськими радами в області були встановлені тарифи, які є вищі за обґрунтовані, відтак зареєстровані два кримінальні провадження - в Ужгороді і Мукачеві.
Важливою прокурор вважає і сферу дотримання бюджетного законодавства, а саме – виявлення корупції. Констатує: закінчено 17 криминальних проваджень і вони скеровані до суду. 7 із них стосуються посадовців ДФС в області (туди, нагадаємо, належить і митниця), 3 – у лісовій галузі, два провадження проти осіб із прикордонної служби, також попалися четверо працівників органів внутрішніх справ.
Гаврилюк визнає: замало. «Так, це наразі недопрацювання – і наше, і різних оперативних служб». Разом з тим, каже: «Є розуміння і бажання співпрацювати і в ДФС і в СБУ (зокрема, відділ «К» –основний підрозділ, на який може спертися прокуратура) – ловити оту «велику рибу», про яку казав Луценко. Поки ж нам вдається піймати, скажімо так, «середню»».
Відомий в державі анекдот (що, мовляв, боротьба з корупцією в Україні нагадує риболовлю на каналі Discovery: впіймали, показали, відпустили) прокурор області не коментував. Але у контексті зазначив: є ідея затриманих за корупцію посадовців не відпускати під заставу, і це сьогодні обговорюється в плані запровадження. «Я за те, аби ловити всю «рибу»», - зазначив Володимир Гаврилюк.
Прокурор Закарпаття: «лісові справи» гальмуються через … брак експертів
10 листопада 2016 16:06
Загалом на сьогодні на Закарпатті обласною прокуратурою розпочато 280 проваджень щодо порушень у лісовій сфері.
До суду ж скеровано всього лише 12 кримінальних проваджень. Зі 280 проваджень 240 стосуються незаконних рубок.
Коментуючи одну з найрезонансніших кримінальних тем області – незаконні оборудки із лісом - прокурор краю Володимир Гаврилюк визнав: справи не так швидко і результативно доходять до суду, як хотілося б.
«Оці 12 - це, так, дуже мало. Маємо кілька причин для цього. У першу чергу – брак спеціалістів. Для освідчення треба залучати екологів, а в екоінспекції дуже бракує фахівців. І зараз планують скоротити ще. Це буде катастрофа. Адже кожен вихід на місце має бути зі спеціалістом. Наступна проблема – проведення власне експертиз. Це в першу чергу вимагає часу і коштів.
Інститути, котрі мають повноваження для проведення експертиз як експертні установи, завалені такими справами. Буває, уже записують у чергу на третій квартал 2017 року. Тож маємо таку ситуацію: органи досудового слідства виявили, слідчі розслідували, а затим треба чекати експертизу, щоби дати справі хід.
Бачу два способи вплинути: звертаюся до вищого керівництва в цій галузі аби на місці були фахівці держекоінспекції. А також хочемо залучати спеціалістів УжНУ для проведення цих експертиз, адже вони мають таку кваліфікацію. Це пришвидшить процес», - сказав прокурор Закарпатської області.
0 коммент.:
Дописати коментар