11 січня 2016

Заходи проти незаконної вирубки лісу


Протест проти незаконної вирубки лісу
Президент Румунії Клаус Йоханніс промульгував закон, який передбачає, що незаконна вирубка площі лісів більшої, ніж один гектар вважається загрозою для національної безпеки.

Президент Румунії Клаус Йоханніс промульгував закон, який передбачає, що незаконна вирубка площі лісів більшої, ніж один гектар вважається загрозою для національної безпеки. Відповідно до нормативно-правового акту, вважаються загрозами будь-які дії, які завдають шкоди стратегічним економічним інтересам Румунії та які призводять до знищення природних ресурсів країни.

Таким чином, незаконні вирубки лісів, неефективне управління лісовими ресурсами, вважаються загрозою для національної безпеки. Проект, ініційований лібералами був ухвалений  Парламентом у грудні минулого року. Зміни до закону про вирубування лісів були впровадженні в умовах коли в Румунії за одну годину зникають три гектари лісу та виявляються десятки випадків незаконних вирубок щодня - зазначається у останньому звіті  міжнародної громадської екологічної організації Greenpeace, яка провела моніторинг на підставі даних органів влади щодо незаконної вирубки лісу за період 2013-2014 роки.

За даними дослідження, в цьому проаналізованому періоді було виявлено принаймні 45 тисяч випадків незаконної вирубки лісів, удвічі більше ніж за період 2009-2011 рр. Румунська влада констатувала, що на національному рівні були незаконно вирубані понад мільйон кубічних метрів, удвічі більше ніж у період  2009-2011 рр. Незаконні вирубки в Румунії у період 2013-2014 рр. завдали матеріального збитку в майже 52 мільйонів євро. У повіті Арджеш було виявлено найбільше випадків незаконної вирубки лісів, на 12% більше ніж на національному рівні.  До речі,  цей  повіт посів перше місце щодо незаконного вирубування лісів і в періоді 2009-2011 рр.

Однак, регіони, які розташовані на західній та північній частинах Румунії були основними джерелами поставки деревини, майже 80% від загального збитку, заподіяного в Румунії в період 2013-2014 роки. Йде мова про повіти Клуж, Альба та Марамуреш. Таким чином, у трьох вищезгаданих повітах було зареєстровано 78% незаконної вирубки лісів на національному рівні в 2013-2014 роки. Оприлюднені дані міжнародною громадською екологічною організацією Greenpeace не виявляють масштабність явища незаконних вирубок на рівні всієї території країни, тому що доповіді представлені компетентними органами містять лише частину збиткування i пограбування лiсiв у  Румунії.

2016-01-11 13:34:00 Міхай Пелін , Христина Штірбець
http://www.rri.ro/pages/Заходи_проти_незаконної_вирубки_лісу-2541699


1 коментар:

  1. Промульгація [ред.Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
    Промульгація (лат. promulgatio — публічне оголошення) — дія, що надає закону загальнообов'язкової сили.

    Вона може вчинятися у різний спосіб, залежно від політичної системи: обнародування, опублікування; офіційне проголошення (оприлюднення) закону, прийнятого парламентом; санкціонування законопроекту главою держави у встановлені терміни (звичайні або скорочені), а також опублікування закону в офіційному віснику. Тільки після промульгації закон, як правило, набуває обов'язкову силу. Промульгація здійснюється главою держави.

    Це є акт санкціонування прийнятого парламентом закону главою держави шляхом його підписання і оприлюднення (обнародування). Оприлюднення знаходить свій вияв у прийнятті главою держави рішення про офіційне опублікування відповідного закону. Іноді до тексту промульгованого закону додається урочиста формула щодо його проголошення. Промульгація є фактично завершальною стадією законодавчого процесу, що має позапарламентський характер. З процедурою промульгації пов’язані моменти набуття законом чинності: відразу ж після підписання або з іншого дня, якщо це сказано в самому законі, чи через певний, визначений час після його офіційного опублікування. До того ж, певною альтернативою промульгації є можливість глави держави вплинути на результат законодавчого процесу на його парламентських стадіях, вимагаючи повторного розгляду закону, застосування процедури вето, або реалізуючи право звернення до органу конституційного контролю з метою встановлення відповідності закону конституції. У європейських парламентарних монархіях промульгація, яка іноді має назву королівської санкції, є актом схвалення монархом закону, прийнятого обома палатами парламенту. У президентських республіках промульгація закону здійснюється президентом.

    ВідповістиВидалити