26 січня 2016

Лісівники області та району пропонують альтернативні види палива


За 2015 рік держпідприємствами лісового господарства Вінниччини реалізовано на енергоринок області 189,3 тис. м3 дров’яної деревини, в т.ч. населенню – 107,6 тис. м3, закладам соціальної сфери – 26,5 тис. м3, іншим підприємствам і організаціям – 55,2 тис. м3. Такий обсяг дров дав змогу зекономити майже 40 млн. м3 газу.

Держлісгоспи області роблять усе від них залежне, щоб максимально забезпечити споживачів дровами. Зрозуміло, не можна зрубати лісу більше, ніж це передбачено законодавчими нормативами. Однак лісівники збільшили об’єми реалізації дров паливних, переорієнтувавши певну кількість дров’яної деревини та лісосічних відходів на паливні потреби, за рахунок цього забезпечивши попит, що значно зріс.

Деревина – відновлювальне джерело енергії. Лісівники Вінниччини усвідомлюють, що в умовах суворої економії газу надзвичайно важливо максимально забезпечити заклади соціальної сфери, жителів регіону альтернативними видами палива.

У лісах Вінниччини переважають листяні насадження.

Держпідприємства лісового господарства зацікавлені в якнайбільшому обсязі заготівлі цінних сортиментів – фанерного кряжу, пиловників, що мають високу ціну.

Однак об’єм дров’яної деревини навіть у високопродуктивних листяних насадженнях складає не менше 50%.

Дрова – це низькотоварна деревина діаметром від 3 см.

Держпідприємства їх заготовляють в основному довжиною 1,2 м. Відповідно ціна цієї деревини невисока, а затрати на її заготівлю навіть дещо вищі, ніж на заготівлю цінних сортиментів.

Державне підприємство «Бершадський лісгосп» також у 2015 році реалізувало на енергоринок Бершадського та Тростянецького районів 19,4 тис. м3 дров’яної деревини, в тому числі забезпечило населення 8,1 тис. м3, закладам соціальної сфери – 10,8 тис. м3, іншим підприємствам та організаціям – 0,5 тис. м3.

Тісна співпраця підприємства налагоджена із відділом освіти райдержадміністрації, Бершадською лікарнею інтенсивного лікування, центром первинної медико-санітарної допомоги, сільськими радами районів, іншими бюджетними установами та організаціями Бершадського та Тростянецького районів.

На сьогодні адміністративні та виробничі приміщення держлісгоспів мають дров’я - не опалення, що звело використання газу до мінімуму.

При реконструкції котелень встановлено піролізні котли з тривалим терміном горіння і високим коефіцієнтом тепловіддачі, що забезпечує окупність нового обладнання за 2-3 роки.

В усіх держлісгоспах створено пункти по складуванню дров паливних, де проводиться природне їх підсушування з наступною реаліза - цією. Тут налагоджено розпилювання дров, здійснюється відпуск та навантаження на транспорт споживачів.

Лісівники Вінниччини з метою зменшення використання природного газу та забезпечення споживачів альтернативними видами палива заклали на землях, не придатних для сільгоспвикористання, понад 200 га «енергетичних плантацій» швидкорослих порід, переважно акації білої. Тому що за відновлювальними джерелами енергії – майбутнє.

http://www.bershad.ua/news/syspilstvo/actual/37579.html
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ.

0 коммент.:

Дописати коментар