27 листопада 2016

Зроблено на Закарпатті

Лісівники відвідали одне з найпотужніших деревообробних підприємств в Україні



Директори закарпатських держлісгоспів разом із очільником ОУЛМГ Валерієм Мургою та представниками преси відвідали у Великому Бичкові на Рахівщині одне з найпотужніших деревообробних підприємств в Україні.

Вони подивилися, як на практиці застосовуються сучасні технології при виготовленні стільців із високоякісної деревини та паливних брикетів із тирси – без додавання штучних сполучних речовин (клеїв) під тиском у 300 атмосфер. Вся лісопродукція взята з сертифікованих лісів, які мають знак якості FSC.

Як розповіли на ВГСМ, зараз це підприємство має повністю автоматизовану безвідхідну технологічну лінію – від кругляка до меблевого щита, брикетів і дров. Останні мають високий попит: район не газифікований, а 90 тисяч людей треба обігріти. «Разом із лісомисливгоспом реалізовуємо понад 40 тисяч куб. м дров. Хоча пріоритетом є виробництво стільців. Потужність підприємства у двозмінному графіку – 60 тисяч кубів деревини в рік, які обробляють 465 працівників. Увечері деревина, а зранку – 300 готових високоякісних стільців. І так за рік набирається понад 60 тисяч. У планах – збільшення потужностей», – кажуть тут.

Керівник ВГСМ Ірина Мацепура пояснила: «Підприємство є монополістом із виготовлення стільців в Україні. Наша продукція виробляється з бука та дуба, придбаного на аукціонних торгах у Великобичківському, Мокрянському, Довжанському та Хустському лісгоспах. Практично всі стільці йдуть на експорт. Хоча за останні 2 – 3 місяці різко пішла вверх економіка в Україні, і люди закуповують нашу продукцію не сотнями, як було раніше, а тисячами. А це – головний індикатор, що умебльовують будинки, кафе, ресторани й готелі. У державі війна, але вперше за 20 років налагодилося відшкодування ПДВ у автоматичному режимі, знайдено можливості зменшити навантаження по ЄСВ із заробітної плати з 38 до 22%».

Отже, зміни в Україні є, і вона мала би бути зацікавлена в розвитку глибокої переробки деревини, адже якщо говорити мовою цифр, то з елементарної переробки податок становить 20 гривень за куб. м, а з поглибленої – 200 гривень.

Одна з головних переваг продукції ВГСМ, за словами керівництва заводу, – це її відносно невисока вартість і екологічність. «Людина може обставити собі гостьову кімнату навіть із невеликої зар­плати й знатиме, що це рідна закарпатська деревина», –додала Ірина Олександрівна.

Після візиту на дерево­обробне виробництво начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга відзначив, що вбачає у твердому біопаливі майбутнє й готовий усіляко підтримувати переробку сировини для внутрішнього споживача: «До галузі твердого біопалива в Україні не ставляться серйозно. Однак саме ця сфера нетрадиційної енергетики має в нашій країні великий потенціал. Я регулярно моніторю, аналізую цей ринок і скажу, що закарпатська галузь твердого біопалива активно розвивається останніми роками завдяки безперервному зростанню попиту на альтернативні види обігріву. Зараз наші брикети та пелети постачаються в розвинуті країни ЄС, а чому ж ми самі використовуємо дорогі енергоносії?! Наша держава входить у десятку найбільших у світі виробників сільськогосподарської продукції. Маємо достатньо лісів, розвинену деревообробну й меблеву промисловість. Я хочу, щоб українські громадяни купували не італійські стільці з українського дерева, а закарпатські. А щодо розвитку біоенергетики й виробництва біопалива, то тут сировинна база значна як за обсягом, так і за різноманітністю видів. Певен: тверде паливо – стратегічний ресурс нашої енергетики, і я готовий усіляко підтримувати переробку сировини для внутрішнього споживача».

Сбт, 26/11/2016 - 18:31

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар