У мисливців кожні осінні вихідні -- особливий час. А надто тепер, коли розпочався сезон полювання на парнокопитних. Почепив повний патронташ, узяв рушницю -- і гайда в ліс, на кабанів! Пише газета "Експрес".
"Хоча поодинці на цього звіра мало хто ходить -- заняття це досить небезпечне, -- ділиться Роман Логвінчук, спеціаліст з мисливства обласного лісоуправління. -- Як правило, гуртуються у ватагу 10-15 чоловік. І влаштовують облавне полювання. Нині воно дозволене у вихідні. Звісно, можна і поодинці полювати -- якщо знайдуться такі сміливці. Для них полювання відкрито щодня".
Одна з "кабанячих" областей -- Житомирська. Тут найбільше у країні лісів. А значить, і найбільше кабанів. Ще торік цих хижах копитних тварин у краї налічувалося до восьми тисяч. Після санітарних відстрілів, зумовлених небезпекою африканської чуми, чисельність скоротилася майже удвічі. Але тепер знову збільшується -- і вже сягає майже п’яти тисяч голів. Тож мисливцям здобичі вистачить. Аби сміливості не забракло.
"На моєму рахунку -- десять впольованих кабанів, -- каже Віталій Чорноус, мисливець з півстолітнім стажем. – Це ніби мало, а водночас -- багато. Цей звір дуже хитрий, і полювати на нього нелегко". Віталій Іванович дотепер пам’ятає кожного впольованого кабана. Зазвичай добував їх під час облавного полювання -- коли єгері женуть кабанів у бік мисливців. А ті стоять ланцюжком -- кожен на своєму "номері".
"Побачивши кабана, треба підпустити його до себе на 30 -- 35 метрів, -- пояснює пан Віталій. -- І лише тоді стріляти". Якщо відстань буде більшою, є ризик не вцілити. Якщо ж меншою -- то взагалі можна не встигнути вистрелити або лише поранити тварину. А поранений кабан (усі мисливці це знають) дуже страшний у своїй люті. Його міцні ікла здатні розпороти тонке залізо! Проте навіть залишившись з хижаком, як мовиться, сам на сам, не варто панікувати.
"Якщо кабан мчить прямо на тебе, треба відскочити убік -- і ти врятований. Адже іклань, який атакує, не може звернути, -- пояснює Віталій Чорноус. -- Знання цього секрету не раз рятувало мене не полюванні. А коли вдається завалити хижака, то я завжди обережно підхожу до нього. І одразу дивлюся на... вуха. Чому? Якщо вони прикладені до голови -- це значить, що кабан живий. Тож може раптово скочити!"
Відтак адреналіну в крові мисливців під час такого полювання вистачає. А чи у всіх вистачає на це грошей? Скільки нині коштує кабаняче полювання?
"Сама лише ліцензія вартує 600 гривень, -- каже Роман Логвінчук. -- Але ж це аж ніяк не всі витрати. Додайте сюди вартість єгерських послуг та іншу плату -- приміром, за вправне розрізання туші впольованої тварини. Загалом усе обійдеться у 4 -- 5 тисяч гривень. Власне, і через це мисливці ходять на таке полювання гуртом -- скидаються грішми. Так економніше".
Ті ж, хто грошей не шкодує, після успішного полювання витрачаються набагато більше. Приміром, замовляють опудало кабанячої голови. За цю роботу таксидермісти беруть нині 400 -- 500 доларів. А опісля хижо вишкірена ікласта голова займає почесне місце на стіні мисливця -- як заслужений трофей.
Сергій БОВКУН
http://www.expres.ua/news/2016/11/13/212581-odne-polyuvannya-kabana-obiytysya-kruglenku-sumu
0 коммент.:
Дописати коментар