16 січня 2016

Реформа лісової галузі повністю провалена ? – прес-реліз

«Лісове господарство – на межі катастрофи, - вважає голова «ЕкоПраво-Київ» Борис Васильківський. - Галузь отримала лише одну п’яту від минулорічного фінансування у Держбюджеті-2016. Як будуть фінансуватися лісові заповідники і НПП? Що буде з лісовою авіаохороною, яка має попереджати та гасити лісові пожежі? На які кошти буде відновлюватися зрубаний ліс? Що буде з південними лісгоспами, які не нарубують собі і на третину зарплати? Скидається на те, що відбувається цілеспрямоване банкрутування лісового господарства».

Є й інші кричущі факти. Повністю провалено реформу лісового господарства. Це показує аналіз виконання Коаліційної угоди. Про це говорять профспілкові лідери, незалежні експерти, екологи, ветерани галузі, деревообробники, вчені.

Ось лист до Національної ради реформ, МінАПП, комітетів ВРУ та інших установ від Світового банку, організації, яка зазвичай дуже дипломатична у своїх оцінках: "Як з'ясувалося, більшість учасників круглого столу (детальніше про цей захід тут: http://www.fleg.org.ua/news/1249занепокоєні тим, що концепція здійснення реформи лісового сектору, запропонована Держлісагентством, залишається недоступною для професійного аналізу, незрозумілою лісівникам, експертній спільноті та громадськості, а процес її підготовки є непрозорим. Світовий досвід підтверджує, що помилки в управлінні лісами доводиться виправляти протягом багатьох десятиліть". (текст листа: http://www.lesovod.org.ua/node/27076).

У перекладі з дипломатичної на звичайну мову цей лист означає: «Отямтесь! Рятуйте лісову галузь негайно»!

До того ж у своїх висновках, опублікованих раніше (http://www.fleg.org.ua/docs/1250), експерти Світового банку програми FLEG - II  відзначають, що «процес підготовки реформи лісового сектору…  демонструє відсутність зацікавленості державних органів влади в тому, щоб реформа здійснювалась в інтересах держави та суспільства в цілому». Висновки містять вісім розгорнутих пунктів. Зокрема, у них зазначається, що«практика підготовки та схвалення вказаних документів (Концепція та Стратегія розвитку лісового господарства, - ЕкоПраво-Київ) свідчить про неприпустиму закритість підготовки реформи лісового сектору, що суперечить європейським нормам підготовки, обговорення та прийняття подібних документів. Результатом може бути домінування вузькогалузевих та короткотермінових бізнес-інтересів над інтересами держави і суспільства в цілому щодо суспільного блага і власності, якими є ліс».

Інші тези «Висновків» стосуються неприпустимості приватизації лісів; нагальної необхідності захисту лісів південних та східних областей; збереження статусу Держлісагентства як центрального органу виконавчої влади; неприпустимості ліквідації держлісгоспів та необхідності розділення функцій держави у сфері лісового господарства (право власності, управління, господарювання, захисту та відтворення лісів).

Прес-служба ЕкоПраво-Київ
Тема реформування лг також піднімалася останнім часом у таких статтях:

Опубліковано: Середа, 13 січня 2016

0 коммент.:

Дописати коментар