19 листопада 2016

Правила гасіння лісових пожеж - зміни до наказу


Мінприроди Росії підготувало проект наказу "Про внесення змін до наказу Мінприроди Росії від 08.07.2014 № 313 «Про затвердження Правил гасіння лісових пожеж»". Основна частина пропонованих змін просто приводить Правила гасіння лісових пожеж у відповідність з нещодавно внесеними у лісове законодавство змінами (в частині створення та функціонування штабів з координації діяльності щодо гасіння лісових пожеж, викликання штучних опадів і застосування при гасінні вибухових речовин); деякі додаткові зміни уточнюють або деталізують вимоги правил.

Якщо "винести за дужки" частину, яка стосується створення штабів (що в будь-якому разі передбачається статтею 22.1 федерального закону від 21 грудня 1994 року № 69-ФЗ "ПРО пожежної безпеки" у редакції федерального закону від 23 червня 2016 № 218-ФЗ), то поправки в основу цілком логічні і розумні.

Особливо відзначимо зміни до пункту 8.1, які передбачають обов'язковість обліку пожеж-відмовників (за якими прийнято рішення про відмову від гасіння) в "зонах контролю". Строго кажучи, у чинному російському законодавстві немає жодних підстав для того, щоб ці пожежі не враховувати - але практика така, що в багатьох регіонах ці пожежі не враховуються, ховаються від оперативного і статистичного обліку.

Зміни, що вносяться в пункт 23, забороняють керівнику гасіння лісової пожежі залишати пожежа, поки він не ліквідований (чинна редакція дозволяє залишати місце пожежі після його локалізації).

У новій редакції пункту 25 говориться, що "ніхто не має права втручатися в дії керівника гасіння пожежі або скасовувати розпорядження при гасінні пожежі" - але незрозуміло, як це поєднується із новим пунктом 3.1, згідно з яким "вказівки федерального штабу, а також відповідних штабів у федеральних округах по координації діяльності з гасіння лісових пожеж, видані в межах його компетенції, обов'язкові для виконання".

Поправки скасовують пункт 74, забороняє працівникам підрозділів лісопожежних організацій знаходитися вище крайки лісової пожежі при гасінні на схилі крутизною більше двадцяти градусів.

Нижче наводиться текст проекту. Посилання на джерело:

Про внесення змін до наказу Мінприроди Росії від 08.07.2014 № 313 «Про затвердження Правил гасіння лісових пожеж».


Зміни, які вносяться в Правила гасіння лісових пожеж, затверджені наказом Мінприроди Росії від 8 липня 2014 р. № 313 

1. Додати пункт 3.1. наступного змісту

«3.1. При гасінні лісових пожеж функції по координації всіх сил і засобів гасіння лісових пожеж покладаються на Федеральне агентство лісового господарства. Федеральним агентством лісового господарства створюється федеральний штаб з координації діяльності щодо гасіння лісових пожеж, а також відповідні штаби в федеральних округах.

Вказівки федерального штабу, а також відповідних штабів у федеральних округах по координації діяльності з гасіння лісових пожеж, видані в межах його компетенції, обов'язкові для виконання».

2. Пункт 8.1. доповнити абзацом такого змісту: «У зоні контролю, де прийнято рішення про припинення, зупинення робіт з гасіння лісової пожежі, встановлюється спостереження авіаційними та (або) космічними засобами, дані про їх основні характеристики (площі, формі, щоденної динаміки розвитку) підлягають обов'язковому обліку (реєстрації)».

3. У пункті 23 Правил у підпункті «е» слова «або локалізований» виключити;

4. У пункті 25 Правил після слова «де здійснюються дії з гасіння лісової пожежі. » доповнити словами «Ніхто не має права втручатися в дії керівника гасіння пожежі або скасовувати розпорядження при гасінні пожежі.».

5. У пункті 26 Правил після слова «зобов'язаний» доповнити словами «негайно».

6. У пункті 60 Правил слова «За відсутності механізованих засобів або неможливості їх застосування (у випадках невеликих лісових пожеж, труднощів маневрування з-за густоти деревостану, заболоченості місцевості, гірського рельєфу, відсутність транспортних шляхів) мінералізовані смуги прокладаються за допомогою ручних знарядь.» замінити словами «За відсутності механізованих засобів або неможливості їх застосування (у випадках невеликих лісових пожеж, труднощів маневрування з-за густоти деревостану, заболоченості місцевості, гірського рельєфу, відсутність транспортних шляхів) мінералізовані смуги, протипожежні бар'єри прокладаються за допомогою ручних знарядь, вогнегасних речовин, вибухових матеріалів та проведення вибухових робіт.»

7. Доповнити Правила пунктом 60.1 наступного змісту

«60.1. Рішення про виконання вибухових робіт з метою локалізації та ліквідації лісової пожежі, приймає федеральний штаб з координації діяльності щодо гасіння лісових пожеж за погодженням з відповідними органами державної влади суб'єктів Російської Федерації в області лісових відносин.».

8. Пункт 73 Правил викласти в такій редакції:

«В темний час доби роботи з гасіння лісових пожеж можуть проводитися лише за умови наявності штучного освітлення, що забезпечує безпечні умови виконання робіт, на підставі рішення керівника гасіння лісової пожежі».

9. Пункт 74 Правил виключити.

10. Пункт 75 доповнити словами «Гасіння лісових пожеж на території, на якій знаходяться вибухонебезпечні предмети, здійснюється непрямим методом, прокладка мінералізованої смуги здійснюється розчинами вогнезахисних складів, застосування землерийної техніки допускається після попереднього очищення смуги землі від вибухонебезпечних предметів».

11. Пункт 81 викласти в редакції «На територіях, зазначених у пунктах 78 - 80 справжніх Правил, при гасінні лісової пожежі працівники забезпечуються засобами індивідуального захисту - респіраторами, протигазами, засобами захисту органів зору, рук, голови, закритій гумовою взуттям (спецвзуттям), спецодягом і індивідуальними дозиметрами-накопичувачами. На гасіння лісових пожеж в забруднених радіонуклідами лісах направляються особи, які пройшли спеціальну підготовку і медичне обстеження. Забезпечення працівників засобами індивідуального захисту повинен відповідати нормам та вимогам, встановленим для персоналу при роботах з відкритими джерелами іонізуючих випромінювань. При високих рівнях потужності еквівалентної дози іонізуючого випромінювання час роботи скорочується у відповідності з вимогами санітарних правил Санпін 2.6.1.2523-9 «Норми радіаційної безпеки (НРБ-99/2009)», затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря Російської Федерації від 7 липня 2009 р. № 47, зареєстрованих Мін'юстом Росії 14 серпня 2009 року, реєстраційний № 14534 («Російська газета», 2009, № 171/1), які встановлюють межі доз. В цілях забезпечення радіаційної безпеки осіб, які працюють на гасінні лісових пожеж, проводиться забезпечення персоналу достовірною і повною інформацією про радіаційну обстановку в лісах, в тому числі на території, де здійснюються роботи з гасіння лісових пожеж».

12. У пункті 82 Правил:

а) після слів «(або) окопка» доповнити словами «перемішування шарів, створення мінералізованих смуг, гасіння водою і вогнегасними розчинами,»;

б) після слів «мотопомп» доповнити словами «,регулювання рівня води шляхом створення тимчасових гребель».

13. Доповнити Правила пунктом 83 такого змісту:

«В цілях гасіння лісових пожеж здійснюються заходи щодо штучного викликання опадів.».

14. Доповнити Правила пунктом 84 такого змісту:

«84. Рішення про здійснення заходів щодо штучного викликання опадів, приймає федеральний штаб з координації діяльності щодо гасіння лісових пожеж за погодженням з органами державної влади суб'єктів Російської Федерації в області лісових відносин.».

15. Доповнити Правила пунктом 85 такого змісту:

«85. В цілях забезпечення безпеки здійснення робіт з гасіння лісової пожежі пожежна техніка та обладнання при необхідності обладнуються апаратурою супутникової навігації ГЛОНАСС або ГЛОНАСС/GPS».

http://forestforum.ru/viewtopic.php?f=9&t=20237

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар