02 листопада 2016

Вирубка лісів: відома, але... засекречена

Вирубка лісів: відома, але... засекречена

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий повідомив, що пілотною областю, на прикладі якої представлені принципи дослідження, є Закарпатська.

В Україні створено інтерактивну карту вирубки дерев, яку передадуть у Національне антикорупційне бюро й Генеральну прокуратуру.
Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабінету міністрів.
"Хочу всім "чорним лісорубам" передати привіт. Я обіцяв десь декілька місяців назад, що ми зробимо аналіз того, що було вирублено в Україні, по кожному лісовому господарству. Ми завершили цю роботу", – сказав він. "У нас уже є спільна з Міністерством аграрної політики інтерактивна карта з породами дерев, де ми повністю бачимо, хто скільки вирубав дерев. І по деяких західних областях там є дуже питань, які сотні мільйонів можуть нараховувати", – заявив Гройсман.
"Тому ми на найближчому засіданні уряду або через одне презентуємо цю інтерактивну карту. Ми передамо її в Національне антикорупційне бюро України, Генеральну прокуратуру – і будемо домагатися кримінальної відповідальності і реальних термінів ув'язнення для тих, хто безбожно вирубував ліси і контрабандним способом їх продавав", – додав він.
«На виконання доручення Прем’єр-міністра був проведений моніторинг стану використання лісів. На території Закарпатської області результати моніторингу вражають – третина вирубок незаконна», - повідомив Тарас Кутовий.
За його словами, жоден факт незаконної рубки не залишиться без уваги.
«Усі отримані дані, як було обіцяно раніше, будуть передані до компетентних правоохоронних органів: Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури України», - підкреслив Міністр.
За словами Міністра, виявлено 871 ділянку фактичних суцільних вирубок лісів загальної площею 2112.49 га. З них - 530 ділянок загальною площею 774 га суцільних вирубок лісів, які не співпадають за конфігурацією та за місцеположенням з нормативними вирубками лісів. 
«Цей пілотний проект з побудови системи аерокосмічного моніторингу вирубки лісів може бути застосований на території усієї країни. Це можливо завдяки злагодженій роботі Міністерства та причетних органів виконавчої влади, зокрема, Держгеокадастру та Держлісагентства. Впевнений, що це дозволить оперативно реагувати на незаконну рубку лісів», - відзначив Тарас Кутовий.
«Функціонал інтерактивної карти дозволяє забезпечувати контроль зрубів лісового фонду в річному інтервалі. У результаті її застосування, зокрема і правоохоронними органами, ми зможемо налагодити цивілізоване лісокористування та запобігти втратам бюджетів, яких зараз завдають «чорні лісоруби», - відзначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
Довідково
Найбільшу кількість ділянок суцільної фактичної вирубки лісів в Закарпатській області, які не співпадають з нормативними вирубками лісів, виявлено у Мукачівському лісгоспі – 112 ділянок загальною площею 128 га; Перечинському лісгоспі – 88 ділянок загальною площею 162 га; Рахівському лісовому дослідному господарстві – 42 ділянки загальною площею 109 га.
І так до слова - наразі цю карту побачити пересічному закарпатцю не дозволено. Тобто створювали її для власного тихенького користування?
Зрештою, масштабні рубки наших лісів і на кадастровій карті добре видно. Було б бажання роздивитись...
 02 листопада 2016 р.

0 коммент.:

Дописати коментар