Незважаючи на те, що мільйони акрів лісу вирубали, зараз на планеті більше лісу, ніж у 2003 році. Це добре. Почасти в цьому заслуга «Великої Зеленої Стіни», яку висадили в Китаї, щоб утримати пустелю Гобі на месте.В протягом декількох десятиліть на півночі Китаю висадили понад 66 мільярдів дерев.
До 2050 року Велика Зелена Стіна розтягнеться на 4500 кілометрів. Її прототип - Велика Китайська Стіна, має в довжину 8851 кілометр, так що є куди стреміться.
Теоретично Зелена Стіна тримає пустелю на місці, хоча критики так не вважають. Як би там не було, дерева поглинають вуглекислий газ, а це трохи знижує швидкість зміни клімата.Учение проаналізували супутникові знімки землі і прийшли до висновку: лісів стало більше! В Африці та Австралії йде більше дощів, тому дерева ростуть активніше, а в Росії величезні території занедбаних колгоспів самі вкрилися лісом. І тільки в Китаї навмисно висаджують дерева в такій кількості, що це впливає на загальну картіну.
Водночас викиди вуглекислого газу збільшилися на 60000000 тонн - сказав І Ліу, вчений з університету Нового Південного Уельсу, який досліджує зміни клімату.
Нові дерева чистять атмосферу, але це крапля в морі в порівнянні з рівнем викидів.Нові проекти в Китаї, начебто закриття деяких вугільних шахт і перехід на відновлювану енергію, принесуть більше результатів. Але дерев багато не буває. В Індії висадили 2000000000 дерев уздовж доріг, а в Пакистані ще мільярд. Дрони з англійського стартапу посадять ще мілліард.На Світовому Екологічному Саміті, (Нью-Йорк, вересень 2014 року) представники 30 держав, серед яких США і Євросоюз, погодилися, що до 2020 року потрібно зменшити обсяг заготівлі лісу вдвічі, а до 2030 звести його на немає. За сміливим прикидками це дозволить нейтралізувати 8,8 мільярда тонн вуглекислого газу. Для прикладу зараз цього можна досягти, якщо всі автомобілі в світі перейдуть на альтернативні джерела енергії.
http://allday.in.ua/society/news.php?id=654619
0 коммент.:
Дописати коментар