16 січня 2016

Звенигородське лісництво поповнюється новою технікою


Для працівників Звенигородського лісгоспу 2015-й рік виявився напруженим, складним, проте досить продуктивним. На підприємстві стабільно виконують основні виробничі показники та працюють над збільшенням лісистості краю.

У забезпеченні виконання всіх досягнень однозначно не обійтися без потужної техніки – так вважають звенигородські лісівники.

– Оновлення матеріальної бази ми вважаємо запорукою успіху виробництва, — зазначає директор лісгоспу Анатолій Проценко. – Тому ті кошти, які залишаються у розпорядженні підприємства, спрямовуємо не лише на лісовідтворення, забезпечення заходів із охорони та захисту лісів, поліпшення лісової інфраструктури, соціальний захист працівників, на допомогу армії, а й дбаємо про придбання та оновлення засобів виробництва.

Останнім часом, зокрема, машинно-тракторний парк поповнився двома спеціалізованими патрульними автомобілями Chevrolet Niva 212300 та двома тракторами МТЗ-82. Також за останній рік лісгосп придбав два міні-трактори для догляду за розсадниками у Хлипнівському і Пехівському лісництвах. Запустили в дію два лісовози з маніпуляторами УРАЛ-43202 і КрАЗ-257 з причіпами. Придбали автокар на лісокомплекс. Для потреб автотранспортного цеху закуплений авторемонтний модуль, який дає змогу оперативно усунути поломку техніки в польових умовах. Не стоять осторонь потреб АТО в плані забезпечення технікою. На фронт відправили чотири автомобілі: два УАЗи, ЗІЛ-131 і ГАЗ-53.

– У цьому році ми продовжили роботи з оновлення основних засобів виробничих підрозділів лісгоспу, – додає Анатолій Проценко. – На території лісопромислового комплексу відремонтували і пофарбували козловий та баштовий крани. Завершили складний капітальний ремонт підкранових шляхів, замінивши залізобетонні «подушки». Зробили ремонт розвантажувальних естакад, колодкотаски, що дало змогу зберегти хлистову вивозку. В цеху переробки відремонтували та перефарбували аспіраційно-витяжну систему. Облаштували внутрішні території, під’їздні дороги лісопромислового комплексу та автотранспортного цеху. Побудована і працює теплиця в Пехівському лісництві загальною площею 230 квадратних метрів.

Крім того, перекрили дахи на гаражах в автотранспортному цеху і садиби Шполянського лісництва. Провели поточні ремонти приміщень Пехівського лісництва, оновили територію Хлипнівського лісництва. В деревообробному цеху лісокомплексу створили кімнату з охорони праці, відновили душову. А для водіїв та механізаторів у АТЦ облаштували побутові кімнати.

На фоні підвищення тарифів на енергоносії та пально-мастильні матеріали встановили економніший котел в приміщенні садиби Хлипнівського лісництва. Замінили котли на центральній садибі, в АТЦ. На лісокомплексі відремонтували котел для опалювання відходами виробництва. Замінили насосне обладнання котелень центральної садиби та лісопромислового комплексу на сучасне, встановили конденсаційні установки на підстанціях лісопромислового комплексу для заощадження електроенергії. Окрім цього, кожен підрозділ забезпечили генераторними станціями. Тож перебоїв у роботі не буде, якщо й вимикатимуть електрику. І ще один досить важливий момент: налагодили оптову закупку пального, відновивши зношені комунікації, закупивши нові ємності, та відновили склад пально-мастильних матеріалів, що дасть економії більше мільйона гривень на рік.

У 2016 році планують поновити дах над їдальнею лісопромислового комплексу. Потребує відновлення адміністративний блок автотранспортного цеху та багато іншого.

З журналу «Ліси Черкащини», грудень 2015  

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Aнна Романенко
Aнна Романенко

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар