10 січня 2016

Корупція в мисливстві: Шито білими нитками

Мисливець на полюванні
Гадається, всі погодяться, що першопричиною чи не всіх бід нашого ловецтва, і не тільки, нині є всеохоплююча корупція, яка набуває все мерзенніших форм та проявів. Це можна прослідкувати по перебігу деяких нещодавніх подій, що вкотре це засвідчують.

Як відомо, «Корупція» – (від латинського corrupto – ламати, псувати) - соціальне явище, що включає в себе сукупність етичних та правових порушень, що проявляється в зловживанні державною владою, становищем, статусом для отримання вигоди, переваг в особистих цілях на шкоду суспільному благу та інтересам держави. (А останньої, до речі, у нас схоже й нема, адже в Україні нині майже  відсутні, як справедливість, так і правосуддя.)


У нашому ловецтві найчастіше маємо корупцію в формі кумівства, тобто роздачі родичам, знайомим та друзям привілеїв, переваг,  дохідних посад, звань, нерухомості з метою закріплення своєї влади чи ділових зв’язків і, тим самим, створення системи підлеглих чи колег – боржників, які використовуються при прийнятті тих чи інших рішень. (Принцип «Ти мені – я тобі».)

Прояви корупції «в верхах» нині все ж намагаються не афішувати, але на практиці вона всіх там влаштовує, як тих, хто дає, так і тих, хто бере. Навіть більше того, замість реальних кроків по боротьбі з корупцією там йде бурхлива імітація по створенню усіляких «структур», які лише закопують гроші з бюджету та закордонні гранти. І кадри в них добирають відповідні. Реальних результатів як не було, так і нема, і тут головне лише сам процес «боротьби».

А от на провінційному рівні корупцію навіть не приховують, маючи місцеву мисливську громадськість просто за ніщо. Наприклад, останнім часом сумної слави в цьому плані  все більше заживає одна з найчисельніша щодо мисливців область - Львівська.

Тут тільки й чути, як у громади забирають угіддя та перерозподіляють під потрібних людей і, звісно ж, не без вигоди для тих, від кого це все залежить.

От і  15.09.2015 року, як коментують форумчани порталу «Ловецтво України», депутати Львівської обласної ради, будучи з народом, переживаючи за народ, все ж проголосували на користь чергового товтсосума.   Депутати ж у нас – патріоти! А особливо від ВО «Свобода». Видно так спереживались за народ,  що напевно подумали, а навіщо народу угіддя? Це ж великі витрати, тож нехай краще олігархи тратяться.

«Не побачили» народні обранці навіть  пікет мисливців, що протестував під стінами облради.

Цими угіддями користувався низовий колектив ТВМР ЗРУ «Голобутівська дача».. В нього входить понад 80 осіб, які є мешканями міста Стрия, сіл Райлів, Голобутів, Нежухів та ін. Статтею 22. Закону України «Про мисливське господарство та полювання» передбачено, що переважне право на користування мисливськими угіддями мають користувачі мисливських угідь, які продовжують строк користування цими угіддями. Але грубо порушуючи норми чинного законодавства Львівська обласна рада таки відібрала у громадського  колективу мисливські угіддя та передала такому собі ТзОВ "ГалБудСервіс". Цікаво, що співзасновником цього товариства є Юрій Сікора – син голови Дрогобицької районної ради Михайла Сікори. Передачу мисливських угідь лобіювали відомі депутати з ВО «Свобода». Три роки велась «війна» за ці угіддя. Нескінченні скарги, заяви та звернення в різні інстанції, державні та правоохоронні органи, на що отримувались різні відписки. Але під кінець каденції зазначені депутати пришвидшили хід подій, хоча, як підкреслюють безпосередні свідки подій, знову обіцяли, що питання взагалі не буде розглядатись. Та, напевно, невиконані зобов’язання не давали спокійно піти на вибори, а тому поспішно питання мисливських угідь було винесено на розгляд сесії та проголосоване. До речі,  на офіційному інтернет-сайті  облради зовсім не було інформації  про розгляд в порядку денному цього питання. Чи був в усьому цьому матеріальний інтерес , чи будь-який інший, залишається лише здогадуватись. Але з впевненістю можна сказати – однозначно не інтерес громади.

А про скільки подібних випадків  ще невідомо загалу?

А днями ось яке  повідомлення надійшло до нашої редакції від відомого в області й за її межами,  громадського екологічного інспектора  Ярослава Радевича;

«Під час виконання своїх  повноважень громадського інспектора з охорони довкілля (Державна екологічна інспекція у Львівській області. Посвідчення № 036) мною  18.10.2015р. було виявлено групу осіб, які в лісовому масиві Сколівського військового лісгоспу на території Стрийського району Львівської області проводили незаконне полювання, рухаючись в бік угідь ТМіР Дрогобицького "Лісівника". На мій телефонний дзвінок в Стрийський МВ ГУ МВС України у Львівській області, на місце події виїхали працівники міліції. Озброєних  порушників, котрі відмовились надати мені будь-які документи та погрожували зброєю, затримати до приїзду оперативної групи мені не вдалося. Зі слів свідків, які були в цей час  зі мною, та використовуючи матеріали відео та фотофіксації , вдалося встановити   даних осіб. Матеріали скеровано до Стрийського  відділу МВ ГУ МВСУ  та в  державну екологічну інспекцію у Львівській області. На наступний день голова цього низового колективу мисливців з села В.Гаї Дрогобицького району, М. Василенко подав до державної екологічної інспекції сумнівний рейдовий лист зі списком опізнаних нами осіб.  Але ж за свідченням трьох присутніх зі мною свідків,  ця група аж ніяк не охороняла угіддя, а проводила в зазначеному лісовому масиві справжнісіньке полювання і всі перебували з мисливською зброєю та ще й собаками!

А вже 15.11.2015 р. о 12 год. в присутності свідків ( Вітрикуш Р. проживає в с.Завадів, Стрийського району,   Вацовський М. проживає с.Завадів Стрийського райну та Стецко  І. с.В.Гаї Дрогобицького району)  було зафіксовано чергове порушення правил полювання цією ж  групою мисливців в кількості 12 чоловік, які без відповідних документів на право полювання, із мисливською зброєю та собаками проводили полювання в лісовому масиві В.Гаївського лісництва (урочище "Вовча гора") Дрогобицького лісгоспу, на території мисливських угідь Дрогобицького ТМіР "Лісівник".

На мою вимогу показати посвідчення мисливців і документи на право полювання, порушники, будучи явно напідпитку, відмовились.  Просто стояли на номерах в лісі і проводили загін звіра з собаками. Серед опізнаних мною  та свідками були - Стецько Я., Блауцяк Б., Василенко В.  та Янишин І.,   що проживають селі.В.Гаї Дрогобицького р-ну.

В 12 год.17 хв. мною був викликаний  наряд міліції за телефонним дзвінком 102 , який прибув  на місце через дві години після  повідомлення! Порушники за цей час звичайно вийшли з угідь.

В цьому випадку голова Дрогобицького ТміР «Лісівник» Сушириба Б.  безсовісно прикрив правопорушників, пояснивши наступного дня, що всі зазначені вище мисливці нібито були з відстрілочними картками на пернату дичину і нібито мали право перебувати, як на полі, так і в лісі.

Ще за декілька днів, 20.12.2015р. в присутності свідків, які були в цей час зі мною, я чув постріли в цьому ж урочищі «Вовча гора» (мисливські угіддя Дрогобицького ТМіР «Лісівник») З лісу вийшла група мисливців вище згаданого низового коллективу,  котрих я вже знаю в лице. Вони тягли відстріляну косулю. Побачивши, що я наближаюся до неї, ватага залишила здобич й побігла в бік села В.Гаї. Була  викликана мною оперативна група поліції Дрогобицького МВС, й зафіксований випадок грубого порушення правил полювання - браконьєрства. Біля туші косулі нами була відловлена ще й собака одного з цих браконьєрів. На туші виднілись вхідний та вихідний отвір від кулі, відкритий перелом задньої кінцівки та перерізане горло. Знайдено також сліди крові та шерсті в лісі, звідки й принесли звіра.

Разом з працівниками поліції повідомили про це голову орендаря угідь, того ж Суширибу Б., який прибув через 4,5 години . Як і сподівалося, Б.Сушириба і на цей раз прикривав цих порушників придумавши казочку про те, що косуля ця була підранком внаслідок полювання іншої групи, ніби то за кілометр від цього місця.На запитання,як з таким пораненням і перерізаною шиєю косуля зайшла сюди п.Сушириба розвів руками без відповідді. Такої цинічної брехні ніхто не чекав. Відстріляну косулю він в присутності всіх свідків події записав у ліцензію за №023683 від 20.12.2015р., виписаною на Лопатія М.  - представника іншого колективу мисливців. Забирати тушу косулі Сушириба викликав Яницького І.  Його я впізнав серед порушників, які втекли, покинувши тушу косулі. Яницький також зізнався, що відловлений нами собака належить йому. Завантаживши косулю на мопед разом з собакою він собі поїхав. Матеріали відео та фото фіксації можу надати додатково за потреби.»

Перелік нещодавніх частих  «підкилимних  ігор» у мисливському господарстві Львівщини можна продовжити, але, гадається з вищенаведених типових прикладів вже можна певні  висновки,  головний з яких буде приблизно таким: «Нас, хто створив Майдан, революцію та гине в АТО продовжують мати за бидло. Тому, якщо ми  не вважаємо себе таким, ми просто повинні взяти й довести зворотнє в будь-який спосіб, а не мовчати й спостерігати!»

Близький кордон з Польщею дозволяє Львівським мисливцям частенько там бувати і побачене мимоволі  підштовхує до думки, що долати корупцію та браконьєрство могло б скоріше запровадження в Україні польської моделі ведення мисливського господарства. Але ніхто ілюзій немає, бо ж всі знають, що наші можновладці, із зрозумілих причин, пручатимуться цьому до останнього.

Написав Пустельник
Субота, 09 січня 2016 16:36

0 коммент.:

Дописати коментар